Sort by

Eric has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cats Don't Dance

Cats Don't Dance

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry