Sort by

Eric K has logged 69 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
David and Lisa

David and Lisa

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Viking

Viking

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Biosphere

Biosphere

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
That Kind of Summer

That Kind of Summer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Basically

Basically

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Confessions of a Hitman

Confessions of a Hitman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spetters

Spetters

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lines of Escape

Lines of Escape

2022
×
Edit this entry  
06
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bigbug

Bigbug

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Very Nice Day

Very Nice Day

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Léolo

Léolo

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Goodbye Happiness

Goodbye Happiness

2021
×
Read the review Edit this entry