• Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Doctor Strange

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Zootopia

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Krampus

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Room

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Ex Machina

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • Shadow Dancer

    ★★★½

  • Drive

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • Up

    ★★★★★