Sort by

EricTheRed has logged 309 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Three O'Clock High

Three O'Clock High

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
La Soufrière

La Soufrière

1977
×
Edit this entry  
29
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★½
Edit this entry  
26
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Edit this entry  
25
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
Edit this entry  
24
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
Edit this entry  
23
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Edit this entry  
21
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★½
Edit this entry  
21
High and Dizzy

High and Dizzy

1920
×
Edit this entry  
20
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Truck Turner

Truck Turner

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Park Is Mine

The Park Is Mine

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

2022
×
Edit this entry  
07
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

2022
×
Edit this entry  
03
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry