RSS feed for erik_burns

erik_burns has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Switching Goals

Switching Goals

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Billboard Dad

Billboard Dad

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Omen IV: The Awakening

Omen IV: The Awakening

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stay Awake

The Stay Awake

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
Keep My Grave Open

Keep My Grave Open

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rose

The Rose

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Strangeland

Strangeland

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Porky's 3: Revenge

Porky's 3: Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Porky's II: The Next Day

Porky's II: The Next Day

1983
×
Read the review Edit this entry  
06
Helter Skelter

Helter Skelter

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry