Sort by

erin has logged 304 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Devil You Know

The Devil You Know

2013
×
★★
Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
Edit this entry  
30
Garden Party

Garden Party

2008
×
★½
Edit this entry  
29
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Under the Christmas Tree

Under the Christmas Tree

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
City of Trees

City of Trees

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
16
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
Edit this entry  
15
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Clüsterfünke Christmas

A Clüsterfünke Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Burn

Burn

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Falling for Figaro

Falling for Figaro

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Bruised

Bruised

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★★
Edit this entry  
15
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Internship

The Internship

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry