• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

  • Untitled

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Unsettling Scenes

  • Waiting

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Blue

  • All the Bright Places

    ★★★

  • last night i dreamt that somebody loved me

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The Turning

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★

  • The Cat and the Moon

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

  • Booksmart

    ★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Billy Star

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Blue Planet II

  • Gerald's Game

    ★★