Ren has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Control

Control

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Untitled

Untitled

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry