erin has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry