• Bones and All

    Bones and All

    ★★★★½

    TIMOTHÉE CHALAMET HAS NEVER LOOKED BETTER OH MY GOD

  • Blade Runner

    Blade Runner

    ★★★

    huh?

  • (500) Days of Summer

    (500) Days of Summer

    ★★★½

    me forcing myself to actually watch a film and take a break from my criminal minds and spencer reid obsession for me to just end up watching a film that matthew gray gubler is in for all of 5mins but slay i love this film and the soundtrack and joseph gordon levitt

  • Disenchanted

    Disenchanted

    ★★

    you had the opportunity to make an enchanted sequel and this is the best you came up with???

  • Black Panther: Wakanda Forever

    Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

    shuri SLAYYYYYYY

  • Falling for Christmas

    Falling for Christmas

    ★½

    cheesy christmas shit never fails

  • A California Christmas: City Lights

    A California Christmas: City Lights

    ★½

    where was the christmas

  • Christmas Under Wraps

    Christmas Under Wraps

    i am all for cheesy christmas films but this was unbearable

  • WALL·E

    WALL·E

    ★★★½

    cute

  • Incredibles 2

    Incredibles 2

    ★★★★

    the incredibles is easily the best pixar film and anyone who thinks otherwise is WRONG!! this film slaps as a sequel to an already great film

  • X

    X

    ★★★½

    not the crocodile jumpscares that had my anxiety and phobia spiked the entire time SLAY THO

  • Halloween Ends

    Halloween Ends

    ★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    if you blink you’ll miss michael