Sort by
  • Blow Up My Life

    ★★★★

  • Cobweb

    ★★

  • Kokomo City

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Hellraiser

    ★★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Lakota Nation vs. United States

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Incantation

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★½

  • Piggy

    ★★★★★

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★½

  • Maya at 24

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Once Upon a Time in Calcutta

    ★★½

  • Lost Illusions

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • earthearthearth

    ★★★★

  • John and the Hole

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • The End of Suffering (A Proposal)

    ★★★

  • So Late So Soon

    ★★★★

  • Notes, Imprints (On Love): Part II, Carmela

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Keyboard Fantasies

    ★★★★★

  • The Irishman

  • Hustlers

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • My Mother Resents Me

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Cold War

    ★★★★★

  • Shakedown

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Eighth Grade

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • It

  • Lady Bird

  • Deer Boy

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

  • Twin Peaks: The Return