Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw

Saw

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Stalked by My Doctor: A Sleepwalker's Nightmare

Stalked by My Doctor: A Sleepwalker's Nightmare

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Patterns

Patterns

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stalked by My Doctor: Patient's Revenge

Stalked by My Doctor: Patient's Revenge

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Stalked by My Doctor: The Return

Stalked by My Doctor: The Return

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Stalked by My Doctor

Stalked by My Doctor

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
That's Entertainment!

That's Entertainment!

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
Edit this entry  
02
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★½
Edit this entry  
30
Chef Donald

Chef Donald

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Member of the Wedding

The Member of the Wedding

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marty

Marty

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★
Edit this entry  
28
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Z

Z

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Wife

The Christmas Wife

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★½
Edit this entry  
23
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry