Erin 🍺 has logged 247 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★
Edit this entry  
25
Charlie Brown's Christmas Tales

Charlie Brown's Christmas Tales

2002
×
★★
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★
Edit this entry  
23
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★
Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Fleetwood Mac: The Dance

Fleetwood Mac: The Dance

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★½
Edit this entry  
05
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★
Edit this entry  
03
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★
Edit this entry  
30
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Edit this entry  
29
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Honor Thy Father

Honor Thy Father

1973
×
★★½
Edit this entry  
15
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House on Greenapple Road

House on Greenapple Road

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
29
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dunwich Horror

The Dunwich Horror

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Apples

Bad Apples

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry