Sort by

Erin 🍺 has logged 26 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Calling

The Calling

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stay Home

Stay Home

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Unborn

The Unborn

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How Awful About Allan

How Awful About Allan

1970
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
Edit this entry  
03
Wolf Girl

Wolf Girl

2001
×
★★
Read the review Edit this entry