Erin 🍺 has written 11 reviews for films rated ★½ .

  • The Santa Clause 3: The Escape Clause

    The Santa Clause 3: The Escape Clause

    ★½

    Merry Christmas to Ann-Margret and Ann-Margret only ❄️

  • Mr. Deeds

    Mr. Deeds

    ★½

    I’m just here for Winona Ryder

  • Ten Little Indians

    Ten Little Indians

    ★½

    Anyway watch And Then There Were None (1945) 

  • Polaroid

    Polaroid

    ★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    The acting was shit but like a whole man was torn in half. 

    Love to see it.

  • The Ring Two

    The Ring Two

    ★½

    Naomi Watts, Elizabeth Perkins, and Sissy Spacek. Amen 🙏🏼 

    No but for real though this shit was not good. Like at all. That fucking deer scene was RIDICULOUS. I was screaming but not in a horrified way. I’m so sorry but this was ass.

  • Free Money

    Free Money

    ★½

    Yes I watched this for the 10 whole minutes of Donald Sutherland. And what about it?

  • House at the End of the Street

    House at the End of the Street

    ★½

    The amount of tank tops in this is UNFORGIVABLE 

    P.S. Elisabeth Shue is hot 

  • The Nun

    The Nun

    ★½

    So fucking boring but that “I’m French Canadian” part took me OUT

  • Stay Alive

    Stay Alive

    ★½

    This is the best piece of trash I’ve ever seen. Sophia Bush’s character is named October WHAT MORE DO YOU WANT

  • The ABCs of Death

    The ABCs of Death

    ★½

    Who let this happen? Only like 4 of these are remotely good and the best one is about a claymation toilet monster so make of that what you will

  • A Miser Brothers' Christmas

    A Miser Brothers' Christmas

    ★½

    This was not at all a good movie but regardless I AM SO PROUD OF MY SONS