• Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Encounter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

  • Respect

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Oslo

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Our Towns

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • All Light, Everywhere

  • Together Together

    ★★★★

  • Mass

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Flee

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★