Erma has logged 140 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hoax

Hoax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
On Your Wedding Day

On Your Wedding Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
1985

1985

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Deranged

Deranged

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pria

Pria

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love for Sale

Love for Sale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Solo, Solitude

Solo, Solitude

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Robosapien: Rebooted

Robosapien: Rebooted

2013
×
★½
Edit this entry  
06
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry