Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
Edit this entry  
20
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
08
A Very Sunny Christmas

A Very Sunny Christmas

2010
×
Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
Edit this entry  
15
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Edit this entry  
14
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
Edit this entry  
02
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Edit this entry  
02
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
02
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
01
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Making of The Walking Dead

The Making of The Walking Dead

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
15
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
07
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry