Sort by
  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Last Call: When a Serial Killer Stalked Queer New York

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Hijack

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Boston Strangler

    ★★½

  • Swarm

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • A Disturbance in the Force: How the Star Wars Holiday Special Happened

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★½

  • Chris Rock: Selective Outrage

    ★★½

  • Afire

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Ingeborg Bachmann – Journey into the Desert

    ★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Passages

    ★★★★

  • The Sea on the Day When the Magic Returns

    ★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★½

  • All Dirt Roads Taste of Salt

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Polite Society

    ★★★½

  • Fremont

    ★★★

  • This Place Rules

    ★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★½

  • Graveyard Rats

    ★★½

  • Lot 36

    ★★

  • Hocus Pocus 2

    ★½

  • Smile

    ★★

  • Filip

    ★★★½

  • Walk Up

    ★★★★

  • The People's Joker

  • Sanctuary

    ★★½

  • Sick

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • Blonde

    ★★

  • Pinocchio

    ★★½

  • Saint Omer

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • The Whale

    ★½

  • Monica

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Christopher at Sea

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • In the Mountains

    ★★½

  • Beast

    ★★½

  • Fall

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Middle Watch

    ★★★

  • Garrano

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★

  • Showing Up

    ★★★★

  • Pacifiction

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★½