RSS feed for Matt

Matt has logged 24 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tramps

Tramps

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Last Word

The Last Word

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Five Came Back

Five Came Back

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lion

Lion

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★
Edit this entry  
03
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
13th

13th

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Edit this entry