RSS feed for Matt

Matt has logged 88 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Twister

Twister

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Gamer

Gamer

2009
×
★★
Edit this entry  
27
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Edit this entry  
05
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Edit this entry  
23
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★
Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Executive Action

Executive Action

1973
×
★★
Edit this entry  
04
Border

Border

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★
Edit this entry  
14
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★
Edit this entry  
16
The Wife

The Wife

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Gemini

Gemini

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Edit this entry  
06
American Made

American Made

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Edit this entry  
06
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★
Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★
Edit this entry  
22
The Last Word

The Last Word

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Lion

Lion

2016
×
★★
Edit this entry  
08
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★
Edit this entry  
17
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★
Edit this entry