Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Poisoned: The Dirty Truth About Your Food

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Missing

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Fleishman Is in Trouble

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★½

  • The Gray Man

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Everything Will Change

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion