Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
Edit this entry  
05
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Edit this entry  
02
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
14
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Fleishman Is in Trouble

Fleishman Is in Trouble

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lorax

The Lorax

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Edit this entry  
05
Everything Will Change

Everything Will Change

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★½
Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taken

Taken

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry