Sort by

Eru has logged 631 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Visit, or Memories and Confessions

Visit, or Memories and Confessions

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cycle

Cycle

2013
×
Edit this entry  
29
After Life

After Life

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Bloody Friday

Bloody Friday

1972
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eat

Eat

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Garden Ape

The Garden Ape

2015
×
Edit this entry  
24
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Edit this entry  
22
Welcome, or No Trespassing

Welcome, or No Trespassing

1964
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★½
Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
★★
Edit this entry  
19
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
Stucco

Stucco

2019
×
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
One & Two

One & Two

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Angel Dust

Angel Dust

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
06
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Edit this entry  
05
Carnage

Carnage

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Pokémon 3: The Movie

Pokémon 3: The Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Us Again

Us Again

2021
×
Edit this entry  
02
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Mysterians

The Mysterians

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry