Kat has logged 14 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gravity

Gravity

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Boys

Boys

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry