Ezra Brain has logged 138 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Report

The Report

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Candleshoe

Candleshoe

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry