• Things Heard & Seen

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Alias Grace

    ★★★★★

  • American Assassin

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Passengers

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Devil

    ★★★½

  • The Hangover

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★

  • Hairspray

    ★★★★★

  • Nana

    ★★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Fat Girl

    ★★★½

  • She's All That

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Primal Fear

    ★★★

  • Kids

    ★★★½

  • The Mask

    ★★★