Sort by

Eric has logged 26 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Video Nasties: Draconian Days

Video Nasties: Draconian Days

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive-In Massacre

Drive-In Massacre

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Amityville Horror

My Amityville Horror

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The 50 Best Horror Movies You've Never Seen

The 50 Best Horror Movies You've Never Seen

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry