• Death on the Nile

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ½

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • The Pharaohs’ Golden Parade

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Red Dot

    ½

  • Tom & Jerry

    ★★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • A Perfect Enemy

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • 200 Meters

    ★★★½

  • 12

    ★★★★

  • Come True

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Letter Room

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • 1995

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Hater

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★★★