Sort by

Emma has logged 320 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crime Scene: The Texas Killing Fields

Crime Scene: The Texas Killing Fields

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fleishman Is in Trouble

Fleishman Is in Trouble

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
In a Different Key

In a Different Key

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eat the Rich: The GameStop Saga

Eat the Rich: The GameStop Saga

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bling Ring: Hollywood Heist

Bling Ring: Hollywood Heist

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pepsi, Where's My Jet?

Pepsi, Where's My Jet?

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
06
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Hosts

Hosts

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joel Kim Booster: Psychosexual

Joel Kim Booster: Psychosexual

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
30 Miles from Nowhere

30 Miles from Nowhere

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Along Came the Devil

Along Came the Devil

2018
×
★★
Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry