Sort by

Emma has logged 59 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joel Kim Booster: Psychosexual

Joel Kim Booster: Psychosexual

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
30 Miles from Nowhere

30 Miles from Nowhere

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Along Came the Devil

Along Came the Devil

2018
×
★★
Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vietnamese Horror Story

Vietnamese Horror Story

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★½
Edit this entry  
16
20 Ft Below: The Darkness Descending

20 Ft Below: The Darkness Descending

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead Trap 2: Hideki

Evil Dead Trap 2: Hideki

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2-Headed Shark Attack

2-Headed Shark Attack

2012
×
★½
Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Covenant

The Covenant

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
I Am Lisa

I Am Lisa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mandrake

Mandrake

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
11/11/11

11/11/11

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★
Edit this entry  
09
The Boy

The Boy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Amityville 3-D

Amityville 3-D

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
All Jacked Up and Full of Worms

All Jacked Up and Full of Worms

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eerie

Eerie

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Edit this entry  
07
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
100 Ghost Street: The Return of Richard Speck

100 Ghost Street: The Return of Richard Speck

2012
×
Read the review Edit this entry