• Friends: The Reunion

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Tenet

  • The Courier

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Better Days

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Parasite

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★½

  • The Warden

    ★★★★

  • Just 6.5

    ★★½

  • Official Secrets

  • Project Gutenberg

  • Venom

  • The Favourite

    ★★

  • The Equalizer 2

    ★½

  • Deadpool 2

    ★½

  • The Commuter

    ★★

  • Forgotten

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • The Layover

    ★½

  • Dunkirk

    ★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★½

  • Get Out

    ★★

  • Dear Zindagi

    ★★★½

  • Allied

    ★★★★

  • Split

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • Mechanic: Resurrection

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★½

  • Life and a Day

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★½

  • Deadpool

    ★★

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Land of Mine

    ★★★

  • Room

    ★★

  • Love

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Spy

    ★½

  • Furious 7

    ★★½

  • Taken 3

    ★★★

  • Interstellar

    ★★½

  • Fury

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Who Am I

    ★★½

  • The Equalizer

    ★½

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★

  • The Maze Runner

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Predestination

    ★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★

  • What's the Time In Your World?

    ★★★

  • Non-Stop

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • Dallas Buyers Club