• Predestination

    ★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★

  • What's the Time In Your World?

    ★★★

  • Non-Stop

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • Dallas Buyers Club

  • Locke

    ★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★

  • About Time

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Now You See Me

    ★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★½

  • Fast & Furious 6

    ★★½

  • Before Midnight

    ★★

  • The Best Offer

    ★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Flight

    ★★

  • Skyfall

    ★★

  • The Guidance Patrol

    ★★

  • Taken 2

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★½

  • The Words

    ★★½

  • Stories We Tell

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • The Dictator

    ½

  • A Royal Affair

    ★★★

  • The Grey

    ★★½

  • Warrior

    ★★★

  • The Skin I Live In

    ★★½

  • Deportees 3

    ½

  • No Men Allowed

    ★★★

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★

  • Midnight in Paris

    ★★★

  • Detachment

    ★★

  • Fast Five

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

    ★★★½

  • The Lincoln Lawyer

    ★★★

  • Unknown

    ★★★

  • Rango

  • Just Go with It

  • A Separation

    ★★★½

  • The Mechanic

    ★★½

  • The Tourist

  • A Very Dog Day Afternoon

  • The Social Network

    ★★

  • The Town

    ★★

  • Incendies

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★

  • Inception

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Saint Petersburg

  • 3 Idiots

    ★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★

  • Avatar

  • Saw VI

  • Deportees 2

  • Mr. Nobody

    ★½

  • Public Enemies

    ★★★½

  • Exam

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • Fast & Furious

  • About Elly

    ★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • Transporter 3

  • Saw V

  • The Hurt Locker

    ★½

  • Death Race

    ½

  • Ponyo

  • The Dark Knight

    ★★