• Just Go with It

  • The Words

    ★★½

  • A Taxi Driver

    ★★

  • Stories We Tell

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★

  • Come and See

    ★★

  • Better Days

    ★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★

  • The Chaser

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★½

  • Possession

    ★★★½

  • The Lincoln Lawyer

    ★★★

  • The Mist

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★½

  • Rashomon

    ★★

  • Taken

    ★★★½

  • La Haine

    ★★★★