esme 🌱 has logged 23 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beginners

Beginners

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Michael McIntyre: Hello Wembley

Michael McIntyre: Hello Wembley

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry