Sort by

mia has logged 24 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry