• The Death of David Cronenberg

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Muse: Simulation Theory

  • The Stunt Double

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

  • Scoob!

    ★½

  • The Eddy

    ★★½

  • Motreb

    ½

  • The Invisible Man

  • Exodus

    ½

  • 1917

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Frozen II

  • Watchmen

    ★★★★

  • Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Platform

    ½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Nimic

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Straight Up

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★

  • Rahman 1400

    ½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over