Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love & Death

Love & Death

2023
×
★★★★
Edit this entry  
31
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★
Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★
Edit this entry  
08
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mother

The Mother

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry