Sort by

Ethan Lecter has logged 205 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
VOIR

VOIR

2021
×
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hidden

Hidden

2020
×
Edit this entry  
24
Shadows of Forgotten Ancestors

Shadows of Forgotten Ancestors

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eureka

Eureka

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
CODA

CODA

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Swedish Love Story

A Swedish Love Story

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry