Sort by

Ethan Lecter has logged 29 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
20
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tempestad

Tempestad

2016
×
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Ten

Ten

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry