RSS feed for Ethan

Ethan has logged 16 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Where Is the Friend's House?

Where Is the Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cursed

Cursed

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Breezy

Breezy

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
1941

1941

1979
×
Read the review Edit this entry  
03
Singing Guns

Singing Guns

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The River

The River

1951
×
★★
Read the review Edit this entry