Sort by

dylan has logged 204 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Think Like a Man Too

Think Like a Man Too

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Blended

Blended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
This Means War

This Means War

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Downfalls High

Downfalls High

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry