• Extremely Loud & Incredibly Close

  • Stuart Little 2

    ★½

  • Stuart Little

    ★★

  • The Garden of Sinners - Chapter 2: A Study in Murder (Part 1)

    ★★★½

  • The Garden of Sinners - Chapter 1: Overlooking View

    ★★★

  • Evolution

  • Pee-wee's Big Adventure

    ★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★

  • Ken Park

    ½

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★½

  • The Matrix

    ★★★½

  • The Animatrix

    ★★★

  • Metropolis

    ★★★★

  • Born on the Fourth of July

    ★★★

  • You Don't Mess with the Zohan

    ★★

  • Just Go with It

  • Patch Adams

    ★½