• Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★★