Sort by

Ethan has logged 54 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paper Planes

Paper Planes

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chasing Mavericks

Chasing Mavericks

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wall

The Wall

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Keanu

Keanu

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry