Sort by

Todd has logged 855 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Birth of the Dragon

Birth of the Dragon

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Money

Blood Money

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Story Live!

A Christmas Story Live!

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Born to Fight

Born to Fight

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Blackwood

Blackwood

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Yavarum Nalam

Yavarum Nalam

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Temptation of St. Tony

The Temptation of St. Tony

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Osiris Child

The Osiris Child

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Unleashed

Unleashed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Yokai Monsters: Along with Ghosts

Yokai Monsters: Along with Ghosts

1969
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sightings

Sightings

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Sweet Movie

Sweet Movie

1974
×
Edit this entry  
13
Dementia 13

Dementia 13

2017
×
★★
Edit this entry  
12
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Rememory

Rememory

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
White Dog

White Dog

1982
×
★★★
Edit this entry  
09
Circus Kane

Circus Kane

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Elf

The Elf

2017
×
Edit this entry  
07
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ghost Witch

Ghost Witch

2015
×
★½
Edit this entry  
05
The Secret Scripture

The Secret Scripture

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
The Show

The Show

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Sticky Notes

Sticky Notes

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry