Sort by

Todd has logged 119 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Girl Standing

Last Girl Standing

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack Attack

Jack Attack

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
They're Watching

They're Watching

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
From a House on Willow Street

From a House on Willow Street

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deranged

Deranged

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Horror Film

The Last Horror Film

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Unborn II

The Unborn II

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cries in the Night

Cries in the Night

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Curtains

Curtains

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Beach

Blood Beach

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grave Secrets

Grave Secrets

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Skullduggery

Skullduggery

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Strays

Strays

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Link

Blood Link

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Borrower

The Borrower

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Transylvania Twist

Transylvania Twist

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Final Exam

Final Exam

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Frightmare

Frightmare

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Brain

The Brain

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Spookies

Spookies

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Killer Bash

Killer Bash

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boy

The Boy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mask of Fu Manchu

The Mask of Fu Manchu

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Colony

The Colony

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
The Entity

The Entity

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry