Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

  • Little Women

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Precious

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★½

  • Shrek

    ★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★