• All That Jazz

    ★★★★★

  • The 8 Diagram Pole Fighter

    ★★★★★

  • Dishonored

    ★★★★½

  • The Discarnates

    ★★★★

  • Morocco

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • A Brighter Summer Day

    ★★★★★

  • Star Trek: The Motion Picture

    ★★★

  • Our Hospitality

    ★★★★½

  • War of the Worlds

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Boat

    ★★★★

  • One Week

    ★★★★★

  • L'Atalante

    ★★★★½

  • Steamboat Bill, Jr.

    ★★★★

  • Out of Sight

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The 39 Steps

    ★★★½