Euka has logged 88 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fetch

Fetch

2019
×
Edit this entry  
26
Elephant in the Room

Elephant in the Room

2019
×
Edit this entry  
26
Zenith

Zenith

2019
×
Edit this entry  
26
Drop

Drop

2019
×
Edit this entry  
26
Flower in the Mirror

Flower in the Mirror

2019
×
Edit this entry  
26
Downtown

Downtown

2019
×
Edit this entry  
26
Hair-Jitsu

Hair-Jitsu

2019
×
Edit this entry  
26
The Race

The Race

2019
×
Edit this entry  
26
Lightning in a Bottle

Lightning in a Bottle

2019
×
Edit this entry  
26
Cycles

Cycles

2018
×
Edit this entry  
26
Just a Thought

Just a Thought

2019
×
Edit this entry  
26
Lucky Toupée

Lucky Toupée

2019
×
Edit this entry  
26
Exchange Student

Exchange Student

2019
×
Edit this entry  
26
Puddles

Puddles

2019
×
Edit this entry  
26
Wind

Wind

2019
×
Edit this entry  
26
Loop

Loop

2020
×
Edit this entry  
26
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
Edit this entry  
26
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
24
MOTHER

MOTHER

2020
×
Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Edit this entry  
30
Ghibli ga Ippai Special Short Short

Ghibli ga Ippai Special Short Short

2005
×
Edit this entry  
25
It Comes

It Comes

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
Edit this entry  
14
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Edit this entry  
14
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1997
×
Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Hen, His Wife

Hen, His Wife

1990
×
Edit this entry  
22
Beyond the Boundary

Beyond the Boundary

2013
×
Edit this entry  
16
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
11
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
Edit this entry  
19
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
From Today, It's My Turn!!: The Movie

From Today, It's My Turn!!: The Movie

2020
×
Edit this entry  
14
Hatachi no seishun

Hatachi no seishun

1946
×
Read the review Edit this entry  
14
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Soyokaze

Soyokaze

1945
×
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
K-ON! The Movie

K-ON! The Movie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry